AYSUN SEZGİN

1967 senesinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. 20 sene Havacılık sektöründe çalıştı ve 2010 senesinde emekli oldu. Feng Shui ile ilk kez, çalıştığı havayolu şirketiyle yaptığı seyahatlerde tanıştı ve ilk enerji uygulamalarını kendi evinde gerçekleştirdi. Yararlarını gördükçe bu konuya ilgisi ve öğrenme isteği daha da arttı. Emekli olduktan sonra Feng Shui ve Çin Astrolojisi eğitimleri üzerine yoğunlaştı. Konuyla ilgili birçok kitap okumasına, seminerlere katılmasına ve tüm araştırmalarına rağmen öğrendiklerini sağlam temellere oturtamıyordu. Bu konudaki sorularına cevap ararken yolu Feng Shui, Çin Astrolojisi ve İ Ching Ustası Garnd Master Raymond Lo ile kesişti ve 2012 senesinde Grand Master Lo’nun Klasik Feng Shui , 2013 senesinde ise Çin Astrolojisi ve I Ching eğitimlerini tamamlayarak 2014 senesinde uzmanlık diplomasını aldı.

2017-2019 seneleri arasında Asude Argun’ dan “Temel Astroloji”, “İleri Astroloji”, “Horoskop Okuma”, “Klasik Astroloji”, “Psikoloji” Eğitimlerini tamamlayarak Klasik (Batı) Astroloji üzerine Uzmanlık diplomasını aldı.
Şu anda bir yandan Feng Shui ve Çin Astrolojisi üzerine eğitimler vererek ve bireysel danışmanlık yaparak kariyerini sürdürürken bir yandan da batı ve Çin Astroloji anlayışları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.