CANSU BULGU

Algıda Hafif Değişim, Zahmetsiz Dönüşüm…

Cansu∞Art dinginlikten gelen, algıları açan, her bakışta izleyiciye farklı bir perspektif sunan ve ilham veren sezgisel sanattır. Kum ile yapılan bu eşsiz çalışma herhangi bir düşünce ya da görselleştirme olmaksızın sadece An’da ve An için yapılır ve farkındalık, refah ve kişisel itina üzerine hizmet verir. Cansu∞Art Kum Meditasyon Seansları birebir veya grup ile, bizzat veya internet üzerinden yapılır. Kişiye özgü özel deneyimler sağlayarak rahatlatıcı meditatif alanlar yaratır. Tüm beklentileri geride bırakarak kalbinizin derinliğine çok özel bir yolculuğun tadını çıkarırsınız.

Cansu Bulgu’nun dünyada ilk ve tek olan Kum Meditasyonu Sanatı’nı ve çalışmalarını tecrübe edenler “sanat ötesi spirituel bir deneyim” olarak ifade ediyorlar. Cansu ödüllü bir sanatçı, vizyoner ve danışman, aynı zamanda yayınlanmış bir fotoğrafçı, karikatürist ve şairdir.

Türkiye, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Ortadoğu, Güney Afrika, Cook Adaları ve Maldivler’de çalışmalarını sürdürmüş olup dünyanın çeşitli yerlerinde de çalışmalarına devam etmektedir.

“Zamanın ve mekanın ötesinde herkesi kucaklayan bir vaha” sözcükleriyle Amerikan basınında geniş yer bulmuştur. Kaliforniya’da değişik sanat festivallerine katılmış ve sergilenen sanat eserleri juri tarafından ödüllendirilmiştir. Dünyada sanatın merkezi kabul edilen Laguna Beach’de sanat galerisinde yer almıştır. Daha sonra Malibu’da bir dönem Cansu∞Art olarak kendi galerisini açmıştır. Kalbe hitap eden özgün eserleri Kaliforniya’dan Çin’e uzanan bir coğrafya’da hem sanat hem şifa konumunda yer almaktadır.

1996’dan beri ABD yaşayan Cansu başarılı bir kariyerin tadını çıkarırken, içsel yolculugunu takiben Cansu∞Art’ın ilk serisini 2010 yılında Hawaii’nin Kauai adasında meditasyon halinde kumsalda “çizilmeye” başladı.

Her zaman en büyük öğretmeninin “Dinginlik” olduğunu söyleyen Cansu’nun sanat ve bilime ilgisi ailesinden, “farkındalık ve mistisizm”e olan ilgisi ise küçük yaştan beri kalbinden gelmiş.

Cansu Bulgu University of Arizona’da Bilgi İşlem, Girişimcilik ve Pazarlama olmak üzere üç bölüm bitirdi.

Çok yönlü bir yönetici olarak Amerika’da ve Uluslararası projelerde stratejik, teknik ve tasarım içerikli bilgi işlem projelerini yönetti. Eş zamanlı olarak, Arizona State University’de de Bilgi İşlem üzerine yüksek lisans yaptı, Reiki Master, NLP Master, Hipnotherapi, Psikoloji, Aromatherapy, Tai Chi eğitimleri aldı ve bu alanlarda çalışmalar yaptı.

Cansu Bulgu’nun özgün içsel çağdaş sanat çalışmaları ve kişiye özel yaratımları, danışanları, kolleksiyonerler ve iç mimarlar tarafından alınmaktadır. Değişik projelerde MGM Resorts International gibi, çok uluslu dev şirketler ile çalışmaktadır.

Kişiye özel yaratımların yanında, Cansu∞Art, kurulduğu günden beri her biri farklı bir resonansa yönelik sanat eserlerini seriler olarak Dünya’ya getiriyor. Başlama (Initiation), Yükselen Farkındalık (Rising Awareness), Yeni Işık (New Light), Açılım (Opening), Kalpgözü (Inner Eye), Bilmende-Dinlen (Rest-in-Knowing) serileri, birbirleri ile hem görsel hem titreşimsel olarak bir bütün halinde çalışan sanat eserlerini içinde barındırıyorlar.

Sadece hayatın davetiyelerine evet diyerek devam eden bu yolculuk, her buluşmada her eserde ilk defa yaratılıyor.

Gizemli ve tanıdık, kelimelerin, zamanın veya mekanin ötesinde, Cansu∞Art bu engin alana giren herkesi kucaklar. İçinizde bu davetiyeye resonans hissediyorsanız, Sevgiyle buluşmak üzere…

 

Websitesi: www.cansuart.com

İnstagram: @cansubulgu