DR. MUSTAFA ERŞİN

1986 yılında EÜ Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2 yıl mecburi hizmet sonrası Genel Cerrahi İhtisası yaparak 1993 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. 1993-2002 yılları arasında İzmir’de serbest hekim olarak çalıştı.

  • Bu yıllarda karşılaştığı Magnetoterapi yöntemi sonrasında Geleneksel  ve Tamamlayıcı Tıp yöntemlerine yönelerek bu alanlarda uygulama ve eğitimlere başladı.   2002-2005 arası SSK Buca Hastanesinde Uzman Hekim olarak görev yaptı.
  • 2005-2012 yıllarında  SGK Sağlık ve Sosyal Güvenlik Müdürlüğü bünyesinde görev yaptığı dönemde GSS  Genel Müdürlüğü Adına  “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Çalışma Raporu” ve “Araştırma Projesi” çalışmalarını yaparak Kurum başkanlığına ve SGK Yönetim Kuruluna sundu.
  • Ülkemizde Tamamlayıcı Tıbbın gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla  2005 yılında Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği’nin kurulmasına önayak olarak kurucu başkanlığını yaptı.
  • 2007 yılında ETUD Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 1.Ulusal Enerji Tıbbı ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu, 2008 yılında 2.Ulusal Enerji Tıbbı ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu, 2009-2012 yılları arasında TÜMATA ve ETUD işbirliği ile “Kalpten Tıbba Tıptan Kalbe, Rejeneratif Tıp ve Spirtüalite, Geleceğe Hazırlık Seminer ve sempozyumlarının düzenlenmesinde görev almıştır.  Sağlık Bakanlığı Tarafından yayınlanan “GETAT Yönetmeliği” sonrasında, 2017 Yılının Kasım Ayında 3.Ulusal Tamamlayıcı Tıp Sempozyumunu başarıyla gerçekleştirilmiştir.    Geleceğin Tıbbı olarak anılan “Enerji Tıbbı ve Frekans Terapileri” kongresinin 2018 yılında birincisi, 2019 yılında ikincisini “Kongre Başkanı” olarak gerçekleştirilmesini sağlamış, 2020 yılında Uluslar arası düzeyde tekrarlamak üzere çalışmalar yapmaktadır…
  • ETUD Yönetim Kurulu Kurucu Başkanlığı, KUHD Klinik Uygulamalı Hipnoz Derneği üyeliği ,bir dönem Klasik Homeopati Derneği Yönetim Kurulu üyeliği  ile birlikte İzmir Tabip Odası bünyesinde oluşturulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Komisyonu 2.Dönem  başkanlığını  yürütmüştür.
  • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarının birçoğunda (Matrix Ritim Terapisi, Magnetoterapi, Titreşim Tıbbı, Enerji Terapileri, Homeopati, Hipnoz, Hirudoterapi, Kupa, Bitki Tedavileri ) alanlarında çalışmalar yapmaktadır.
  • Halen Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ile birlikte, Güzelbahçe-İZMİR’de Kendisine ait “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi” nde Çalışmalarına devam etmektedir.