EBRU CAN

Boğaziçi Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Amerika’da tamamladım. Türkiye’de toplam 17 yıl Kurumsal bankacılık ve Müşteri Hizmetleri bölümlerinde yöneticilik yaparak kurumsal yönetim stratejileri ve insan kaynakları yönetimi üzerine çalışmıştım.

Şu an, bir sağlık kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği yanı sıra eğitimlerime ‘insan’ nın çok yönlü gelişimsel sürecini anlamak için Üsküdar Üniversitesi Nöro bilim Yüksek lisansı ile devam etmekteyim. Tezimi Prof Dr. Sultan Tarlacı ile birlikte Sufi Nefes ve Meditasyon üzerine yapmaktayım. Biofeedback cihazları ve vücudun elektrik akımını ölçen cihazlarla da birikte bireysel koçluk seanslarıma devam etmekteyim.

2010 yılından beri kurumsal alanda aldığı eğitimlerle birlikte ayrıca Uludağ üniversitesi Yaşam Koçluğu ve Mindfulness Alliance ve Akademisi Mindfulness (Anda Kalmak) Eğitmenlik (Teacher Training) eğitimini tamamladım. Daniel Siegel Mindfulness temel eğitim ve atölye çalışmalarına katılarak ayrıca Mindulness uygulayıcılık eğitim sertifika programını bitirdim.
Kişisel gelişimde ruhsal ve metafizik boyutunu bütünleştirmek için de Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf enstitüsü ve Dr. Pir Ziya İnayet Khan ve Yükünç Sağlık Konağı’ndan Tasavvuf ve Sufizm üzerine ezoterik öğretiler ve almaya devam ediyorum. Ruhsal ve ezoterik astroloji ile de 18 yıldan beri kişisel olarak ilgilenmekte ve öğrenmektedir.