HÜRRİYET KALALI

1960 yılında Kahramanmaraş’da doğdu. 1983 yılında Yıldız Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesini bitirdi. 1984’te İstanbul Üniversitesinde İşletme yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl  (1983), Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneğinde Metapsişik alanda çalışmaya başladı.

1993 yılına kadar on yıl süren bu çalışmalarda “Spiritoloji, Parapsikoloji, Ezoterizm, Trans ve sonuçları ve Ruhsal gelişim ve Kişisel Gelişim”, alanlarında çalıştı.Bu süre zarfında, Türkiye’de çok sayıda konferans ve seminer verdi. Ruh ve Madde dergisinde birçok makalesi yayınlandı. 1993 ten sonra çalışmalarını bağımsız olarak yürütmeye başlayan Hürriyet Kalalı, Ruhsal Gelişim ve Kişisel Gelişim alanında yoğunlaştı. Bu alanda gelişen, monist, holistik (Bütüncül) paradigmaları inceledi ve uygulamalar yaptı.

Newage Yaşam Dergisi’nin yayın danışmanlığını üstlendi. Kişisel Gelişim alanında yeni paradigma olan NLP (Nöro Linguistik Programlama) üzerinde çalıştı. INLPTA Organizasyonuna bağlı DHARMA Z. GAYNES ‘dan Master Pratisyen sertifikasını aldı.

Şamanistik arketiplerin ruhsal şifa ve gelişim yolculuğundaki muazzam değerlerini fark ederek, şamanistik arketiplerle çalışmaya başladı ve bu alanda seminerler ve atölye çalışmaları üretti.

Hürriyet Kalalı şu anda, monist, holistik (bütüncül) varlık ve evren felsefesi hakkında konferans ve seminerler veriyor, uygulamalar yapıyor.

NLP platformuyla ilgili farkındalık seminerleri veriyor ve NLP Temel eğitim kursu ve NLP Yaşam Koçluğu Temel eğitim kursu çalışması yapıyor.

NLP Master Pratisyen olarak, Kişisel Gelişim Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Yaşam Koçluğu ve İşletme Koçluğu yapıyor.

Kurumsal Gelişim alanında “Sibernetik Sistem Düşüncesi ve Öğrenen Organizasyonlar Felsefesi” üzerinde çalışmalar yapıyor ve bu alanda seminerler ve kurslar düzenleniyor.

NLP ile kurumsal çözümler alanında modüller hazırlıyor.

Şamanistik atölye çalışmaları, seminerler düzenliyor ve bireysel danışmanlık hizmeti veriyor.