JOAN GARRIGA BACARDI

1957 yılında Bellpuig’de (Lleida) doğdu. Üç yıl hukuk okudu ve Barselona Merkez Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Hümanist Psikolog. Gestalt terapisti. Institut Gestalt’ın (Barcelona) kurucu üyesi. NLP, Ericksonian yaklaşımı, sahne ve beden yöntemleri konusunda uzman. Enneagram ve Bütünleştirici Terapi Uzmanı. Yazar.

İspanya’ya Aile Dizimi yaratıcısı Bert Hellinger’i tanıttı. Aile Dizimi Eğitimi vermektedir. Uzmanlık dergilerinde psikoterapi ve yardım ilişkisi üzerine çok sayıda makale yayınladı ve Claudio Naranjo’nun Gestalt terapisine, Aile Dizimi yaklaşımının katkılarını entegre etme yolunu anlatan “Gestalt de Vanguardia” kitabında işbirliği yaptı.

Halen Barselona’da yaşıyor ve Institut Gestalt’ın farklı alanlarında sunduğu yardım, eğitim ve kişisel gelişim çalışmalarını yönlendirmeye ve ilham vermeye devam ediyor.

Joan Garriga, çalışmalarındaki farklı yaklaşımları birleştiriyor ve kendisini İspanya ve Latin Amerika’nın ana şehirlerinde, farklı alanlara (insanlar, çiftler, aileler, kuruluşlar) uygulanan Aile Dizimlerini terapötik ve biçimlendirici atölyelerini öğreterek entegre bir Gestaltist olarak öne çıkıyor.

Aile Dizimi ve kendi psikoterapi yöntemlerini anlattığı çok sayıda kitabı bulunuyor.