MİNE MADENOĞLU

1988 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra, 2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Liberal Studies ortak lisans programını bölüm birinciliği ile bitirdi. Bir yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce İşletme yüksek lisans programına katıldığı sırada bir kurumda haber çevirmenliği yaptı.
Okul döneminden süregelen edebiyat sevgisinin ilk ürünü olarak; 2012 yılında şiir kitabı “Tavan Arasındakiler”, 2015 yılında “İmza” adlı öykü kitabı fotoğraf sanatçısı Can Yücel’in çizimleriyle yayımlandı. İzmirli ve İzmir’den yolu geçmiş yazarlarla bir arada yer aldığı “İzmir Öyküleri” kitabında “Eşref Saati” adlı öyküsü yayımlandı. Nisan 2017’de “Kâğıt’tan Şiir Antolojisi I” adlı kolektif kitapta şiirleri yer aldı.

Ekim 2015 tarihinde, yine okul döneminde başlayan çeviri yapma ilgisinin ilk ürünü olarak Amerikalı yazar Doreen Virtue’nun “Melek Sayıları 101” adlı kitabı yayımlandı. Kasım 2016’da, Mark Wolynn’dan çok satanlarda yer alan “Seninle Başlamadı” adlı kitabı yayımlandı. 2017 yılının Ocak ayında Doreen Virtue’dan “Başmelek Mikail’in Mucizeleri” adlı kitabı, Haziran 2017’de Don Miguel Ruiz’in toltek bilgelik kitabı “Ateş Çemberi”, Ekim 2017’de Chris Ertel & Lisa Kay Solomon’dan “İlham Veren Konuşmalar”, Aralık 2017’de psikolog Dr. John Gottman & Julie Gottman’dan “Erkekler için Kadın Rehberi” kitapları yayımlandı. 2020 yılında sosyal psikolog John Bargh’dan “Farkına Bile Varmadan” adlı kitabın yayımlanmak üzere basım çalışmaları yapılmaktadır.
Kişisel ve ruhsal gelişime yönelik okumaları, aldığı eğitimler ve tecrübeleriyle, sahibi olduğu danışmanlık şirketinde şifa ve eğitim faaliyetlerini sürdürürken, okuyucuyla kalemini buluşturmasından mutluluk duyduğu yazım ve çeviri çalışmalarına devam etmektedir.