SEDA RODOP SORAN

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Türkiye ve Amerika olmak üzere 9 yıl finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Hayatında geçirdiği bazı deneyimleri ve her zaman varoluşu keşfetmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık kapılarının açılmasına aracı olmuştur. Bu yolculuk esnasında yaşadığı dönüşümü diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda “Işığın yayılması” anlamına gelen RADIA platformunu, bu yolun açığa çıkmasına aracılık eden annesinin de büyük desteği ile kurarak gerçekleştirmeye başlamıştır.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm, Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur. Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.

Aldığı eğitimlerden bazıları:

(Richard Bandler’s Society of NLP) NLP Uygulayıcı, AMT Uluslararası EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri, Vipassana, Mindfulness uygulamaları, ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2 , Theta Healing İleri Seviye Uygulayıcı eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve eğitimlere katılmıştır..
2016-2017 yılları arasında Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1,5 yıl süren DMP Beden Regresyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır.
ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği geçmiş dönemi Başkanı Max Dauskardt ve eşi Alemka Dauskardt’tan 3.5 yıl süre ile Aile Dizimi eğitimi almış ve devam etmektedir. 2011-2020 yılları arası arasında Svagito Leibermeister, Piyusha Elitsa Velikova, Antar Satya, Anand Rumen Yankulov ve farklı terapistlerin Aile Dizimi çalışmalarına katıldı ve farklı yaklaşımları gözlemleme fırsatı buldu.

Soran seminerler ve bireysel danışmanlık sunmaktadır. ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği üyesidir. Uluslarası değerli pek çok eğitmeni Türkiye’ye davet ederek organizasyonlarını yapmaktadır.