ŞEVİN AKSOY

ŞEVİN AKSOY

1978 yılının Eylül ayında, Ay ve Güneş’in birbirine karşıt olduğu bir anda, dolunay zamanında doğmuşum. Astrolojide bilinç ve bilinç altını sembolize eden Ay ve Güneş’in karşıt konumda olması insanı biraz zorlar, bunu çok sonradan öğrendim.

İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar İspanyolca ve Portekizce turist rehberliği yaptım. Rehberliğin yanı sıra roman, felsefe ve araştırma alanında kitaplar, çocuk ve gençler için öykü çevirileri yaptım. 2011 yılında Aile Dizimi ve Bert Hellinger’in öğretisi ile tanışmam hayatımın farklı bir yöne gitmesine sebep oldu. Atalarımdan ve ebeveynimden bana akan hayatın gerçek değerini ancak o zaman tam anlamıyla hissetmeye başlayabildim. Bulgar Psikoterapist Rumen Anand Yankulov’un 3 yıllık Aile Dizimi Eğitmeni programından mezun oldum ve yaklaşık bir yıllık staj dönemimi İzmir’de farklı gruplarla Aile ve Sistem Dizimleri çalışmaları yaparak tamamladım. Svagito Liebermeister’in ileri seviye Aile Dizimi çalışmaları ve yoğunlaştırılmış çeşitli programlarına katılarak eğitimimi hala devam ettiriyorum. Max ve Alemka Dauskardt’ın İzmir eğitimlerinde ve çeşitli workshop’larda tercüme yaparak bu alanda farklı hocaların tarzıyla kendimi zenginleştirmeye devam ediyorum. Aile Dizimi eğitiminin yanı sıra İsrailli astrolog Karni Zor’dan ezoterik astroloji dersleri almaya devam ediyorum.

Aile ve Sistem Dizimleri bana karşılaştığım zorlukları, öğrenme fırsatlarına dönüştürmeyi öğretti. Aile sistemimden miras aldığım olumlu ve olumsuz görünen hikayelere eşit derecede değer vermeyi öğrendim. Aile sisteminde de aynı doğadaki gibi kimsenin ve hiçbir şeyin dışlanmadığını, eşit aidiyetin önemini daha derinden anladım. Sağlıklı bir ruhsal durumun ve dengeli bir günlük yaşamın ancak atalardan bize gelen sevgi akışının kesilmemiş olmasına bağlı olduğunu şaşırarak gördüm. Hayata bakışımı tamamen değiştiren, dolunayda doğmuş olmaya, aile sistemimdeki travma ve zorluklara minnet duymama, aracı olan bu öğretiye büyük saygı duyuyorum. Mevlana’nın dediği gibi gerçekten de ışık yaralarımızdan girer. Şu anda tamamıyla var olabilmek geçmişi onurlandırmakla mümkündür. Yaralarımızı aydınlatmanın bildiğim en iyi yolu olan Aile Dizimi yolculuğumda edindiğim tecrübeleri bireysel ve grup senasları ile paylaşmak bana mutluluk ve huzur veriyor.