SONAT BAĞCAN

Müzisyen bir aileye doğan Sonat Bağcan, tüm öğrenim hayatı boyunca, Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çok Sesli Gençlik Korosu, Anadolu Selen Oda Korosu gibi korolarda görev aldı.

Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu operetlerde ve operalarda rol alan sanatçı, üniversite yılları ve sonrasında çeşitli orkestralarda solistlik yaptı.

Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması elemeleri, Kuşadası Festivali, Beyaz Güvercin ve Altın Anten gibi çeşitli yarışmalara da katılan Sonat Bağcan,1996 senesinde o zaman ses getiren Üzümler Sarardı adlı bir albüm çıkardı.

Diş hekimi olan sanatçı, profesyonel müzik yaşamına ara verdiği yıllarda yogaya ilgi duydu. Zihni, nefesi ve ruhu etkileyen bu yaşam sanatı öğretisinin fizyolojisini merak ederek bu yönde derinleşmek üzere yoga, felsefe, bilinçli hipnoz teknikleri gibi birçok alanda çeşitli eğitimler aldı.

İki oğlu olan sanatçı, uzakta yaşayan çok sevdiği yoga hocasına doğum hediyesi olarak sözlerini yazıp bestelediği ninniyi gönderdiğinde içindeki yaşam amacını bulmanın coşkusuyla; tüm çocuklara, kendi çocukluğuna ve gelecekteki tüm çocuklara söylemek istediği sözler ve besteler bir anda döküldü ve ‘Sevgiyle Yürü Yolunu’ albümü ortaya çıktı.

Müziğin bedendeki hücrelere verdiği şifa ile de ilgilenen sanatçı, kardeşleri Seda Bağcan ve Serenad Bağcan ile de özel konserler veriyor.