TUNA TÜNER

1979 yılında İstanbul’da doğdum. Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünden mezun olduktan sonra sinema dalında meslek hayatıma başladım, “insanlar” ve “hayatlar” ile ilgili portreler kurguladım. Bu portrelerin dramalardan öteye geçemediğini fark ettikten sonra, yaşamımı insan ruhu ve zihninin işleyişi ve bu konuyla ilgili araştırmalara adadım.

“Kuantum Teorisi”yle başlayan bu serüvende, insan bilinçaltı, ego, bilinç, düşünce gücü, çekim yasası ve kuantum düşüncenin işleyişini keşfettim. Uzun yıllar söz konusu alanlarda dünyaca ünlü düşünürlerin ve yazarların birçok eserini inceledim, makaleler yazdım, konuşmalar yaptım.
R.Şanal’dan “Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcı” eğitimi aldıktan sonra, çok sayıda farklı teknik ve uygulama ile tanıştım. Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden Aile ve Yaşam Koçluğu ile Eğiticinin Eğitimi’nden sonra Almanya’da Bert Hellinger’le Aile Dizimleri Workshop’larına katıldım.
Stephan Hausner’ın Kronik Hastalıklar ve Uzun Süreli Semptomlar, Psikoterapist Dr. Gunthard Weber’in Organizasyon Dizimleri ve Deepak Chopra’nın eğitim seminerine katıldım. Güncel olarak da Yakın Doğu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimimi tamamlamak üzereyim.

Bireyin ruh-zihin-beden ekseninde kusursuz bir değişim-dönüşüm gerçekleştirmek amacıyla tamamen kendine özgü bir program olan “Hayatı Kullanma Kılavuzu™”nu yarattım. Ayrıca, ilgici çekici ve uzun soluklu bir çalışma olan “Yetişkinler için Hayat Bilgisi™” de yine bu süreç içinde yarattığım başarılı çalışmalardandır.

Aile ve atalarımızdan taşıdığımız “Karmik” sorunların şifalanmasında insanoğlunun elindeki en güçlü teknik olan Aile Dizimi’ne değişik bir bakış açısı katan Kuantum Drama™ çalışmalarıma gerek Türkiye’de gerekse de Avrupa’nın birçok yerinde tüm derinliğiyle devam ediyorum. Dünyada ilk defa “intercultural” bir dizimleme olanağını yaratmaktan mutluluk duyuyorum. Yine bir dostumla “multidisipliner” bir dizimleme çalışmasıyla dünyada bir ilke imza attık.

Yaşamlarımızdaki en önemli konu başlıklarına odaklanan birçok seminer vasıtasıyla binlerce kişiye ulaştım. Çalışmalarımı her geçen gün gerek konu başlıkları gerekse de içerikleri bakımından daha da derinleştirmeye ve zenginleştirmeye gayret ediyorum. Bireylere ve Kurumlara yönelik koçluk faaliyetlerim ve danışmanlık hizmetlerime İstanbul’da devam ediyorum.

Ayrıca, Türkiye’de ilk defa “Kuantum Teorisi”ni, bilimsel yönlerinin yanı sıra hayatımızdaki pratik yansımalarını ve kullanımını, herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir dille çeşitli seminerlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Amacım, insanların kendi görkemlerini keşfetmelerine, sonsuz potansiyeller içinden isteklerine uygun seçimler yapabilmelerine ve aslında gerçek mutluluğun hemen yanı başlarında olduğunu fark etmelerine yardımcı olmaktır.