YAPRAK HISIM

Mimar Sinan Üniversitesi GSF Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra iki yıl İtalya’da sanatsal ve gelişimsel araştırmalarda bulundu. Sanatsal üretiminin yanı sıra sanat eğitimi hizmetine de yöneldi.

Bu süreç içinde Kadir Has Üniversitesinde Akredite Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamladı. Moskova Sky Zone Akademi Kuantum Terapi Eğitimleri, Nefes Terapisi, NLP eğitimlerini aldı. Semboller ve Arketipler üzerinde araştırmalarda bulundu.

2011 yılında Göksel Karabayır’ın bireysel ve grup çalışmalarıyla kendi Konstelasyon deneyimlerini yaşayarak 2012 yılında “Aile, Travma ve Niyet Konstelasyonları” eğitimine katıldı,  sonrasında (UKDEM ) Konstelasyon Kolaylaştırıcısı oldu.

Organizasyonel Sistemik Konstelasyonlar, Sistemik Koçluk ve Yönetim eğitimini Cecilio Fernandez Regojo’dan; “Kendiniz Olabilme: Travmadan Sağlıklı Otonomiye Geçiş’’ ve “Sevgi, Bütünlük ve Travma” konulu eğitimleri Vivian Broughton’dan; “Somatik Görselleme” eğitimini Dr. Jane Peterson’dan; “Kimlik ve Özdeşleşme” ve “Sağlıklı Otonomi ve Bütünleşme” eğitimlerini Prof.Franz Ruppert’ten aldı.

Halen, bu alanda gerçekleşen yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve gelişmeleri takip etmektedir.

Kişisel semboller üzerine çalışmalar yaptı ve sisteme yönelik çalışmalarında kullanmak üzere kendi KONSTELASYON KARTLARI ve HEYKELCİKLERİNİ tasarladı.

2014 yılında DARMANAS KONSTELASYON ve TASARIM’ı kurarak, alanında Türkiye’de bir ilk olan KONSTELASYON İMLEÇ KARTLARI’nın patentini alarak hizmete sundu.

Darmanas Konstelasyon‘da Bireysel ve Grup çalışmalarına devam etmekte, alanında yetkin  meslektaşları ile birlikte kişisel gelişim eğitimlerini sunmaktadır.